Strona Główna

Strona Główna

Tabor klimatyzowany w Warszawie

Czytaj więcej: Tabor klimatyzowany w Warszawie

Kliknij na tytuł artykułu, aby przeczytać całą jego zawartość.

Co lato do Zarządu Transportu Miejskiego trafia mnóstwo skarg na niedziałającą klimatyzację w autobusach i tramwajach. Niektóre pojazdy nie są w nią wyposażone, co spowodowane jest tym, że ostatni nieklimatyzowany autobus trafił do Warszawy w 2009 roku. W tym artykule wyjaśnimy, jaka powinna być prawidłowa temperatura w pojazdach oraz które autobusy i tramwaje są wyposażone w klimatyzację.

941 w nowym malowaniu

Czytaj więcej: 941 w nowym malowaniu

Hybrydowe Volvo 7900 o numerze taborowym 941 po dwóch latach testów w stolicy zmieniło białe malowanie na warszawskie. Oznacza to, że pojazd zagości w MZA na dłużej. Autobus został wyprodukowany w 2014 roku i zanim trafił do Warszawy, był testowany m.in. we Włocławku, Tallinnie, Gliwicach i Czechowicach-Dziedzicach. Pojazd nadal będzie stacjonował w zakładzie R-3 "Ostrobramska".

Skoda wygrała przetarg na dostawę 45 wagonów dla Metra Warszawskiego

Czytaj więcej: Skoda wygrała przetarg na dostawę 45 wagonów dla Metra Warszawskiego

Kliknij na tytuł artykułu, aby przeczytać całą jego zawartość.

Metro Warszawskie rozstrzygnęło przetarg na dostawę do 45 nowych pociągów. Najlepszą ofertę złożyła czeska Skoda. Składy metra będą jednoprzestrzenne i złożone z sześciu wagonów. Przetarg przewiduje zakup 37 składów wraz z możliwością dokupienia kolejnych 8. 

Podpisanie umowy na gazowe MAN-y dla MZA

Czytaj więcej: Podpisanie umowy na gazowe MAN-y dla MZA

Kliknij na tytuł artykułu, aby przeczytać całą jego zawartość.

Miejskie Zakłady Autobusowe podpisały umowę z firmą MAN na zakup autobusów zasilanych gazem CNG. Ponadto, przewoźnik skorzysta z prawa opcji na dodatkowe 30 autobusów, w związku z tym w Warszawie pojawi się docelowo aż 110 nowych gazowców.

Łomianki wybierają elektryczne Solarisy Urbino 12

Czytaj więcej: Łomianki wybierają elektryczne Solarisy Urbino 12

Kliknij na tytuł artykułu, aby przeczytać całą jego zawartość.

Gmina Łomianki poinformowała o wyborze najkorzystniejszej oferty w przetargu na zakup dwóch elektrycznych autobusów wraz z infrastrukturą na zajezdni. Oferty złożyły dwie firmy - Ursus (tańsza oferta) oraz Solaris. Zdaniem zamawiającego korzystniejsza okazała się druga oferta producenta z Bolechowa.

MAN zwycięzcą w przetargu na 80 autobusów dla MZA

Czytaj więcej: MAN zwycięzcą w przetargu na 80 autobusów dla MZA

Kliknij na tytuł artykułu, aby przeczytać całą jego zawartość.

Miejskie Zakłady Autobusowe poinformowały o wyborze najkorzystniejszej oferty w przetargu na dostawę 80 autobusów zasilanych gazem CNG, w tym 30 12-metrowych i 50 18-metrowych. Oferty złożyły dwie firmy - MAN oraz Solaris, jednak ta pierwsza złożyła korzystniejszą ofertę. Po rozstrzygnięciu postępowania i podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 40 tygodni na rozpoczęcie dostaw.

Stalko testuje VDL Ambassadora na W i J

Czytaj więcej: Stalko testuje VDL Ambassadora na W i J

Od 24 kwietnia 2018 roku firma Stalko będzie testowała na liniach komercyjnych W i J miejski autobus VDL Berkhof Ambassador o numerze rejestracyjnym WU 1603G. Pojazd jest w zielonej malaturze oraz posiada oklejenie poprzedniego właściciela. Do kiedy pojazd będzie testowany póki co nie wiadomo.

Hybrydy dla Mobilisu - 9502 w Warszawie

Czytaj więcej: Hybrydy dla Mobilisu - 9502 w Warszawie

Wczoraj do Warszawy przyjechał pierwszy z 61 nowych hybrydowych MAN-ów. Oznacza to także, że nowe hybrydy będą miały zakres numerów taborowych rozpoczynający się na 95xx. Autobusy wyjadą na ulice 9 czerwca 2018 roku.