Strona Główna

Niedziałające wyświetlacze w autobusach - czy problem zostanie zażegnany?

Czytaj więcej: Niedziałające wyświetlacze w autobusach - czy problem zostanie zażegnany?

Kliknij na tytuł artykułu, aby przeczytać całą jego zawartość.

Od dłuższego czasu na warszawskich ulicach można zauważyć autobusy z niedziałającymi systemami informacji pasażerskiej. Jest to spowodowane dużą awaryjnością SIP NovaMedia. Problem jest na tyle poważny, że Miejskie Zakłady Autobusowe zamontowały w autobusach specjalne uchwyty na tablice boczne. Mimo wszystko, powoduje to duży chaos i dezinformację, gdyż w przypadku zapełnionego autobusu, "korale" są praktycznie niewidoczne. 

1903 i A137 w KM Łomianki

Czytaj więcej: 1903 i A137 w KM Łomianki

Od kilku dni KM Łomianki eksploatuje autobus marki Solaris Urbino 12 Electric o numerze taborowym 1903, który należy do Miejskich Zakładów Autobusowych. Jest to spowodowane zapisem w przetargu na dostawę 2 autobusów elektrycznych, mówiącym o udostępnieniu dla zamawiającego autobusu pokazowego na okres co najmniej 4 tygodni w celu przeprowadzenia jazd próbnych. Autobus do tej pory kursował na dodatkach na linii 150.

KM Łomianki zakupiło także autobus marki Solaris Urbino 12, który był dawniej eksploatowany przez Mobilis (ex. A137). Autobus zadebiutował wczoraj na linii lokalnej 3, kursującej po Łomiankach.

A276 spłonął

Czytaj więcej: A276 spłonął

Około godziny 6:20, na ulicy Sokratesa, spłonął Autosan M09LE o numerze taborowym A276 należący do Europy Express City. Pojazd w tym czasie obsługiwał linię 203 - autobusem w tym czasie jechały 3 osoby, na szczęście nikomu nic się nie stało.

Zdjęcia na portalu TVN Warszawa

Tabor klimatyzowany w Warszawie

Czytaj więcej: Tabor klimatyzowany w Warszawie

Kliknij na tytuł artykułu, aby przeczytać całą jego zawartość.

Co lato do Zarządu Transportu Miejskiego trafia mnóstwo skarg na niedziałającą klimatyzację w autobusach i tramwajach. Niektóre pojazdy nie są w nią wyposażone, co spowodowane jest tym, że ostatni nieklimatyzowany autobus trafił do Warszawy w 2009 roku. W tym artykule wyjaśnimy, jaka powinna być prawidłowa temperatura w pojazdach oraz które autobusy i tramwaje są wyposażone w klimatyzację.

941 w nowym malowaniu

Czytaj więcej: 941 w nowym malowaniu

Hybrydowe Volvo 7900 o numerze taborowym 941 po dwóch latach testów w stolicy zmieniło białe malowanie na warszawskie. Oznacza to, że pojazd zagości w MZA na dłużej. Autobus został wyprodukowany w 2014 roku i zanim trafił do Warszawy, był testowany m.in. we Włocławku, Tallinnie, Gliwicach i Czechowicach-Dziedzicach. Pojazd nadal będzie stacjonował w zakładzie R-3 "Ostrobramska".

Skoda wygrała przetarg na dostawę 45 wagonów dla Metra Warszawskiego

Czytaj więcej: Skoda wygrała przetarg na dostawę 45 wagonów dla Metra Warszawskiego

Kliknij na tytuł artykułu, aby przeczytać całą jego zawartość.

Metro Warszawskie rozstrzygnęło przetarg na dostawę do 45 nowych pociągów. Najlepszą ofertę złożyła czeska Skoda. Składy metra będą jednoprzestrzenne i złożone z sześciu wagonów. Przetarg przewiduje zakup 37 składów wraz z możliwością dokupienia kolejnych 8. 

Podpisanie umowy na gazowe MAN-y dla MZA

Czytaj więcej: Podpisanie umowy na gazowe MAN-y dla MZA

Kliknij na tytuł artykułu, aby przeczytać całą jego zawartość.

Miejskie Zakłady Autobusowe podpisały umowę z firmą MAN na zakup autobusów zasilanych gazem CNG. Ponadto, przewoźnik skorzysta z prawa opcji na dodatkowe 30 autobusów, w związku z tym w Warszawie pojawi się docelowo aż 110 nowych gazowców.

Łomianki wybierają elektryczne Solarisy Urbino 12

Czytaj więcej: Łomianki wybierają elektryczne Solarisy Urbino 12

Kliknij na tytuł artykułu, aby przeczytać całą jego zawartość.

Gmina Łomianki poinformowała o wyborze najkorzystniejszej oferty w przetargu na zakup dwóch elektrycznych autobusów wraz z infrastrukturą na zajezdni. Oferty złożyły dwie firmy - Ursus (tańsza oferta) oraz Solaris. Zdaniem zamawiającego korzystniejsza okazała się druga oferta producenta z Bolechowa.