Strona Główna

Hybrydy dla Mobilisu - 9502 w Warszawie

Czytaj więcej: Hybrydy dla Mobilisu - 9502 w Warszawie

Wczoraj do Warszawy przyjechał pierwszy z 61 nowych hybrydowych MAN-ów. Oznacza to także, że nowe hybrydy będą miały zakres numerów taborowych rozpoczynający się na 95xx. Autobusy wyjadą na ulice 9 czerwca 2018 roku.

KMŁ: Otwarcie ofert w przetargu na dostawę 2 autobusów elektrycznych

Czytaj więcej: KMŁ: Otwarcie ofert w przetargu na dostawę 2 autobusów elektrycznych

Kliknij na tytuł artykułu, aby przeczytać całą jego zawartość.

6 kwietnia nastąpiło otwarcie ofert w przetargu na dostawę 2 autobusów elektrycznych dla KM Łomianki. Oferty złożyły dwie firmy - Solaris oraz Ursus. I choć Ursus zaoferował niższą cenę, niekoniecznie może czuć się wygranym, gdyż ta stanowi jedynie 60% kryterium przy ocenie.

Otwarcie ofert w przetargu na dostawę 80 autobusów zasilanych gazem CNG

Czytaj więcej: Otwarcie ofert w przetargu na dostawę 80 autobusów zasilanych gazem CNG

Kliknij na tytuł artykułu, aby przeczytać całą jego zawartość.

Miejskie Zakłady Autobusowe otworzyły oferty w przetargu na dostawę 80 autobusów zasilanych gazem CNG (30 klasy MAXI oraz 50 klasy MEGA). Oferty w przetargu złożyły dwie firmy - Solaris oraz MAN.

Wiadomości ze świata komunikacyjnego - 15 marca 2018 roku

Czytaj więcej: Wiadomości ze świata komunikacyjnego - 15 marca 2018 roku

Kliknij na tytuł artykułu, aby przeczytać całą jego zawartość.

Miejskie Zakłady Autobusowe poinformowały o zmianie terminu składania ofert w przetargu na zakup 80 autobusów gazowych. Nowy termin to 4 kwietnia 2018 roku.

Miło nam poinformować, że będziemy relacjonowali targi Warsaw Bus Expo 2018 - relacja na Instagramie oraz na Facebooku pojawi się w czwartek 22 marca. Zachęcamy do obserwowania naszych profili na portalach społecznościowych, aby śledzić nowinki.

Mobilis, operator komunikacji podmiejskiej w Mińsku Mazowieckim poinformował o likwidacji spółki PKS Mińsk Mazowiecki (więcej informacji w artykule).

Jelcz M121M a M121I/4

Czytaj więcej: Jelcz M121M a M121I/4

Kliknij na tytuł artykułu, aby przeczytać całą jego zawartość.

W związku z zakończeniem eksploatacji Jelczy M121M przez Miejskie Zakłady Autobusowe pojawił się artykuł o zachowaniu dwóch historycznych pojazdów. Pojawiły się komentarze, że owe Jelcze nadal jeżdżą po ulicach. W związku z tym, w poniższym artykule chcielibyśmy wyjaśnić różnice pomiędzy Jelczem M121M a M121I/4.

4590 i 4891 pojazdami historycznymi

Czytaj więcej: 4590 i 4891 pojazdami historycznymi

Kliknij na tytuł artykułu, aby przeczytać całą jego zawartość.

Pod koniec roku 2017 nastąpił koniec eksploatacji Jelczy M121M przez Miejskie Zakłady Autobusowe. Część autobusów odkupiła spółka KM Łomianki i obecnie obsługują one linie 150 oraz 750, zaś dwa zostały pojazdami historycznymi - 4590 został pod opieką MZA, a 4891 trafił do KMKM Warszawa.

Koleje Mazowieckie ogłosiły przetarg na zakup 71 elektrycznych zespołów trakcyjnych

Czytaj więcej: Koleje Mazowieckie ogłosiły przetarg na zakup 71 elektrycznych zespołów trakcyjnych

Kliknij na tytuł artykułu, aby przeczytać całą jego zawartość.

Koleje Mazowieckie ogłosiły przetarg na zakup 61 pięcioczłonowych i 10 dwuczłonowych fabrycznie nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych (EZT).