Organizatorzy

Warszawska komunikacja miejska bez wentylacji, ogrzewania i klimatyzacji

Czytaj więcej: Warszawska komunikacja miejska bez wentylacji, ogrzewania i klimatyzacji

Od 3 kwietnia 2020 roku, w warszawskiej komunikacji miejskiej obowiązuje nowa regulacja dotycząca systemów wentylacji, ogrzewania i klimatyzacji. Systemy te będą musiały być (jeżeli jest to technicznie możliwe) wyłączone. Regulacja obowiązuje do odwołania we wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej. Podobne rozwiązanie wprowadził niedawno Kraków.

Zawieszenie działania systemu Veturilo

Czytaj więcej: Zawieszenie działania systemu Veturilo

Na konferencji prasowej premier zapowiedział dziś kolejne obostrzenia mające na celu walkę z pandemią koronawirusa. Wśród nich znalazło się całkowite zawieszenie działalności systemów rowerów miejskich, co obejmie też oczywiście warszawski system Veturilo.

Zmiany wchodzą w życie od jutra (1 kwietnia 2020 roku).

L35, L36, L37 i L38 ze specjalnymi rozkładami jazdy

Czytaj więcej: L35, L36, L37 i L38 ze specjalnymi rozkładami jazdy

Na wniosek urzędu miasta Wołomin, od poniedziałku 30 marca 2020 roku na liniach L35, L36, L37 i L38 zostały wprowadzone specjalne rozkłady jazdy. Linie te będą jeździły wyłącznie w dni robocze w godzinach szczytu. Jednocześnie przypominamy, że wtorek 31 marca 2020 roku będzie ostatnim dniem funkcjonowania linii L46. Linia ta zostanie zawieszona na wniosek UM Karczew.

Powrót do rozkładów jazdy dnia powszedniego

Czytaj więcej: Powrót do rozkładów jazdy dnia powszedniego

W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją związaną z pandemią i wprowadzeniu limitów osób przebywających w pojazdach komunikacji miejskiej, od 25 marca 2020 roku przywrócone zostaną rozkłady jazdy dnia powszedniego.

Limity pasażerów w środkach komunikacji zbiorowej

Czytaj więcej: Limity pasażerów w środkach komunikacji zbiorowej

W dniu 24 marca 2020 roku zapowiedziano wprowadzenie dodatkowych obostrzeń związanych z szerzącą się pandemią koronawirusa. Kontakty międzyludzkie zostaną prawnie ograniczone do niezbędnego minimum. Dotyczy to także środków komunikacji publicznej, w których jednocześnie nie będzie mogło przebywać więcej osób niż połowa liczby miejsc siedzących.

Nowe regulacje wchodzą w życie w dniu 25 marca 2020 roku.

Komunikacja miejska w trakcie pandemii koronawirusa

Czytaj więcej: Komunikacja miejska w trakcie pandemii koronawirusa

Kliknij na tytuł artykułu, aby przeczytać całą jego zawartość.

Pandemia koronawirusa ma swoje odzwierciedlenie w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. W tym opracowaniu dotyczącym znajdziesz kalendarz wydarzeń i podejmowanych decyzji, a także inne informacje dotyczące funkcjonowania transportu publicznego w Aglomeracji Warszawskiej.

Wyszukiwarka

Kliknij, aby zobaczyć

Reklama