Strona Główna

Dni Transportu Publicznego 2016

b_150_150_0_00_images_bus_ogorek.jpg

Kliknij na tytuł artykułu, aby przeczytać całą jego zawartość.

W najbliższy weekend, 17-18 września 2016 roku, odbędą się Dni Transportu Publicznego. Jak co roku, w sobotę będzie część autobusowo-tramwajowa, zaś w niedzielę - kolejowa.

 

Sobota - 17.09, 10:00 - 18:00

W tym roku miejsce, w którym odbędzie się część autobusowa pozostanie bez zmian - ponownie zwiedzimy zajezdnię R-1 "Woronicza". Po przejściu przez furtkę będziemy mogli także obejrzeć zakład R-3 "Mokotów". Uruchomione zostaną bezpłatne linie dowozowe, obsługiwane między innymi taborem zabytkowym. Będą kursowały na następujących trasach:

Linia: Trasa:
D (TRAM) ZET Mokotów – Woronicza – Samochodowa – Telewizja Polska – Metro Wierzbno – Królikarnia – Bukowińska – Metro Wilanowska
100 (BUS) Dworzec Centralny 28 - GUS - Batorego - Wołoska - Zajezdnia Woronicza

Ponadto, po zajezdni będzie kursowała linia spacerowa, którą obsłuży ogórek z przyczepką - Jelcz 043 + P01, #8058 + #618. Pojawi się mnóstwo stoisk, atrakcji dla dzieci, konkursów i gadżetów do zgarnięcia. Jak co roku, na placach będą stały autobusy i tramwaje, a Miejskie Zakłady Autobusowe pokażą, jak wygląda codzienna obsługa pojazdu. 


 

Niedziela - 18.09

W niedzielę będzie można zwiedzić Sekcję Kolei Mazowieckich i PKP Intercity oraz pojechać do Skierniewic z racji Dnia Otwartego Parowozowni Skierniewice.

Strona organizatora po kliknięciu na link.

Więcej informacji wkrótce!

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Kliknij, aby zobaczyć

Ta strona używa plików cookies.
Pokaż mi więcej informacji na ten temat   
ROZUMIEM

Polecamy