Strona Główna

Nextbike Polska składa wnioski o restrukturyzację i upadłość

b_150_150_0_00_images_veturilo.jpg

Kliknij na tytuł artykułu, aby przeczytać całą jego zawartość.

Operator stołecznego systemu roweru publicznego Veturilo, Nextbike Polska, złożył wniosek o ogłoszenie upadłości oraz otwarcie przyspieszonego postępowania układowego. Do pogorszenia sytuacji finansowej spółki przyczynił się m.in. obowiązujący w kwietniu zakaz korzystania z rowerów miejskich i związane z nim znaczne obniżenie przychodów firmy.

W uzasadnieniu wniosku jako przyczyny wskazano także odstąpienia od zawartych umów, rezygnacje z zaplanowanych przetargów, obniżenie wpływów od użytkowników rowerów czy obniżenie przychodów z reklam.

Jak podaje zarząd spółki, jego zamierzeniem jest przeprowadzenie restrukturyzacji i kontynuowanie działalności Nextbike Polska. Zgodnie z polskim prawem, w pierwszej kolejności rozpatrzony zostanie wniosek restrukturyzacyjny, który w przypadku powodzenia spowoduje automatyczne odrzucenie wniosku upadłościowego. Jego złożenie uzasadniono natomiast powołując się na wypełnienie obowiązków nałożonych na członków zarządu.

Komentarze   

#3 gość 2020-05-22 22:16
Ktoś likwiduje?
Nie będzie Nextbike'a to będzie inna firma. Chociażby Nextbike_2 stworzony przez tych samych właścicieli po wyrolowaniu dostawców, ZUS-u i Urzędu Skarbowego, jak to z reguły ma miejsce w postępowaniach upadłościowych w naszym pięknym kraju.
Cytować
#2 kocur 2020-05-22 21:05
No to rządzący mogą sobie pogratulować. Jednym durnym zakazem mogą doprowadzić do likwidacji najbardziej ekologicznego środka transportu w mieście.
Cytować
#1 Jurajczyk Śląski 2020-05-20 00:39
Pytanie, czy ktoś teraz zaryzykuje zakup. Może się okazać, że teraz te systemy w całym kraju (nie tylko NextBike) poupadają i tyle z rowerów miejskich...
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Kliknij, aby zobaczyć

Ta strona używa plików cookies.
Pokaż mi więcej informacji na ten temat   
ROZUMIEM

Polecamy