Strona Główna

Likwidacja linii L23

Kliknij na tytuł artykułu, aby przeczytać całą jego zawartość.

Dnia 1 stycznia 2020 roku likwidacji ulegnie linia L23. Zarząd Transportu Miejskiego zadecydował o likwidacji linii, ponieważ Urząd Gminy Raszyn postanowił samodzielnie zorganizować komunikację między Pruszkowem a Raszynem.

Malejące wpływy w budżetach samorządów, rosnące wydatki oraz większe wymagania Zarządu Transportu Miejskiego co do linii lokalnych przekładające się na większy koszt za wozokilometr prawdopodobnie przesądziły o likwidacji linii. Zmiana jest niekorzystna przede wszystkim dla pasażerów, ponieważ nowa linia nie będzie zintegrowana z taryfą ZTM, przez co koszty związane z biletami dla pasażerów wzrosną. 

Nowa linia o oznaczeniu R2 będzie kursować na następującej trasie: Rybie – Raszyn – Puchały – Wypędy – Janki – Nowy Sękocin – Falenty Duże – Falenty Nowe – Nowy Podolszyn – Podolszyn (Pętla). Ponadto, będzie skoordynowana z istniejącą linią R1, kursującą z Pruszkowa do Warszawy (kraniec P+R Al. Krakowska).

Pozostaje także pytanie, czy inne gminy w przyszłości będą się decydowały na takie rozwiązania. Większość przetargów na linie lokalne jest aktualnie unieważniana ze względu na przekraczanie kosztorysów zamawiającego.

Komentarze   

#7 Domino 2020-01-02 14:15
Do wszystkich znawców:
- z L23 w Raszynie nie korzystał praktycznie nikt, największe obłożenie ta linia miała w na odcinku z Pruszkowa do Janek.
-L23 było w całości finansowane przez UG Raszyn bez wsparcia Pruszkowa, więc jaki był sens utrzymywać linię z której mieszkańcy Raszyna nie korzystali a musieli płacić.
-Za cenę jednej linii Raszyn organizuje dwie które mają o wiele większy zasięg niż dotychczas L23. Komunikację miejską zyskała ulica Pruszkowska w Raszynie, Puchały i Wypędy.
-Częstotliwość L23 zależała od ZTMu, obecnie rozkłady jazdy zależą od gminy Raszyn. Obydwie linie jeżdżą co godzinę w szczycie i co 2 poza nim. L23 jeździł co 2 godziny.

Reasumujac dla Raszyna bardziej opłaca się wariant z własną komunikacją miejską, inna sprawa że do jej funkcjonowania są pieniądze z funduszu tzw. pekaes owego.
Cytować
#6 Marcel 2019-12-29 08:19
Cytuję Jakub:
@Marcel: PKS Grodzisk Mazowiecki

Najgorsze co może być. To Markpol długo nie pojezdził.
Cytować
#5 Mikey 2019-12-28 14:39
Wkurzenie na forach Raszyna i okolic wydaje sie duze. Ze busiarstwo, ze nie na bilecie ZTM, ze poza kontrola, ze brak polaczenia Sokolowa z Pruszkowem. Te oszczednosci z likwidacji linii L sie zdecydowanie mieszkancom nie podobaja, wiec nie jestem pewien czy kolejne gminy pojda tym tropem, beda wieksze protesty, bo Raszyn slabo Lki rozwijal jako ze wiekszosc gminy jest wzdluz jednej trasy. Inne gminy gdzie Lki sa waznw niw zdecyduja sie na tak idiotyczny krok... mam nadzieje...
Cytować
#4 Maks 2019-12-27 20:25
PKS Grodzisk
Cytować
#3 SP45-116 2019-12-27 11:21
Po prostu trzeba obniżyć chwilowo wymagania.
Cytować
#2 Jakub 2019-12-26 23:13
@Marcel: PKS Grodzisk Mazowiecki
Cytować
#1 Marcel 2019-12-26 09:48
A kto obsłuży R1i R2.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Kliknij, aby zobaczyć

Polecamy