Strona Główna

Uruchomienie linii 11

W najbliższą sobotę (14.02) zostanie otwarty długo wyczekiwany odcinek torowiska na ul. Powstańców Śląskich. W związku z tym uruchomiona zostanie nowa linia - 11, która połączy Metro Młociny z Metrem Marymont na niebanalnej trasie:

METRO MŁOCINY – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – al. Reymonta – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – RONDO DASZYŃSKIEGO – Prosta – al. Jana Pawła II – pl. Grunwaldzki – ks. Popiełuszki – Słowackiego – METRO MARYMONT.

Linia będzie miała również za zadanie wzmocnić komunikację tramwajową na al. Jana Pawła II, co będzie miało duże znaczenie podczas pierwszego etapu zamknięć na ul. Wołoskiej. Linia będzie kursowała co 10 minut w szczycie i co 15 poza oraz w weekendy.

W związku z uruchomieniem 11stki, trasę skróci 6stka, która obecnie dojeżdża z Gocławka do Koła - od soboty pojedzie tylko do Metra Młociny. Docelowo także linia 28 ma docierać do Os. Górczewska

W pierwszym etapie funkcjonowania 11stki nie są planowane żadne zmiany związane z kursowaniem linii autobusowych po ul. Powstańców Śląskich.

Szczegółowe informacje: Klik!

Schemat:

 

b_150_150_0_00_images_mapa.JPG

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Kliknij, aby zobaczyć

Ta strona używa plików cookies.
Pokaż mi więcej informacji na ten temat   
ROZUMIEM

Polecamy