Strona Główna

Korekty rozkładów po wakacjach

b_150_150_0_00_images_contactmap_IMG_9692-Edit.jpg

Kliknij na tytuł artykułu, aby przeczytać całą jego zawartość.

Wraz z rozpoczęciem nauki w szkołach i stopniowym odejściem od pracy zdalnej, w komunikacji miejskiej w Warszawie przybyło pasażerów. Zarząd Transportu Miejskiego, w komunikacie opublikowanym 24 sierpnia poinformował, że część linii pozostanie zawieszona, zaś na 11 liniach autobusowych i wszystkich tramwajowych będzie nadal obowiązywać rozkład wakacyjny.

Zmiany zaproponowane przez ZTM nie zostały przez opinię publiczną dobrze przyjęte. Temat ten został podjęty m.in. przez stowarzyszenie Miasto Jest Nasze, które domaga się przywrócenia szkolnych rozkładów jazdy. W odpowiedzi na liczne artykuły i zapytania dotyczące częstotliwości kursowania pojazdów, Zarząd Transportu Miejskiego udzielił informacji, że stale monitoruje sytuacje dzięki przeprowadzanym pomiarom i uruchamia dodatkowe kursy na najbardziej zatłoczonych liniach.

We wtorek 7 września 2021 roku uruchomiono 4 wtyczki na 523, zaś od poniedziałku 13 września linia będzie kursowała ze zwiększoną częstotliwością. Ponadto, od poniedziałku na linii 201 będą jeździły kursy skrócone na trasie Znana - Koło (tylko w porannym szczycie), obsługiwane pojazdami 12-metrowymi.

W rozkładzie wakacyjnym pozostaną nadal tramwaje, które będą podjeżdżały na przystanek co 5 lub 10 minut, a poza szczytem co 7.5 lub 15 minut.

Komentarze   

#2 SP45-116 2021-09-11 10:09
Na Podlasiu to jest nawet lepiej niż było kolejowo.
Cytować
#1 x 2021-09-11 09:23
Dlaczego ZTM po prostu nie zlikwiduje wszystkich linii tramwajowych, skoro tak bardzo nie lubią tego środka transportu? Obstawiam, że pracują tam ludzie z Łodzi, albo z Polski Wschodniej, gdzie nawet pociągi rzadko się widuje.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Kliknij, aby zobaczyć

Ta strona używa plików cookies.
Pokaż mi więcej informacji na ten temat   
ROZUMIEM

Polecamy