Kliknij na tytuł artykułu, aby przeczytać całą jego zawartość.
Od 16 do 27 sierpnia 2021 roku przewidziane są prace związane z łączeniem funkcjonujących już torowisk z nowo powstałymi na zachodnim odcinku II linii metra. W związku z tym, linia M2 zostanie skrócona do stacji Rondo Daszyńskiego, zaś na ulicach pojawi się linia zastępcza ZM2.
W czasie zamknięcia będą prowadzone prace związane z m.in. systemem sterowania ruchu, systemem przeciwpożarowym, czy systemem teletechnicznym. Oprócz tego, wykonawca będzie prowadził prace związane z usunięciem usterek nawierzchni posadzek peronowych na stacjach Księcia Janusza i Młynów.
Linia ZM2 będzie kursowała na następującej trasie:
RONDO DASZYŃSKIEGO – Prosta – M. Kasprzaka – Płocka – Górczewska – Os. GÓRCZEWSKA
Oprócz tego, uruchomione zostaną kursy skrócone na trasie Rondo Daszyńskiego - Metro Księcia Janusza. Autobusy będą podjeżdżały na przystanki co 7.5 minut, a na skróconej trasie co 3-4 minuty.