Strona Główna

Zawieszenie nocnych kursów metra

b_150_150_0_00_images_M2stacje_DSC_3110.jpg

Kliknij na tytuł artykułu, aby przeczytać całą jego zawartość.

Zarząd Transportu Miejskiego, po analizach przeprowadzonych w zeszły weekend, zdecydował się zawiesić nocne kursy metra, realizowane w weekendowe noce.

Tydzień temu, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego, w wywiadzie dla Polsat News poinformował, że ZTM rozważa zawieszenie nocnych kursów metra, realizowanych w noce z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę ze względu na niską frekwencję, która jest spowodowana zamkniętymi klubami, restauracjami i dyskotekami, a także trwającą pandemią koronawirusa.

W tym tygodniu przeanalizowano dane z bramek wejściowych w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę - okazało się że z nocnych kursów metra korzysta około 20% liczby pasażerów sprzed roku. Odnosząc to do liczby kursów, okazuje się, że średnio jednym kursem, od stacji początkowej do końcowej, jechało 60-80 osób.

Zarząd Transportu Miejskiego nie przewiduje zastępstwa za zawieszone nocne kursy metra. Argumentuje tę decyzję tym, że siatka połączeń linii nocnych jest bogata i zaspokaja aktualne potrzeby.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Kliknij, aby zobaczyć

Ta strona używa plików cookies.
Pokaż mi więcej informacji na ten temat   
ROZUMIEM

Polecamy