Strona Główna

Nowe pociągi z Nowego Sącza

b_150_150_0_00_images_kolej_otwck.jpg

Kliknij na tytuł artykułu, aby przeczytać całą jego zawartość.

Rozstrzygnięto przetarg na dostawę 21 nowych pociągów dla Szybkiej Kolei Miejskiej. Pojazdy dostarczy firma Newag z Nowego Sącza.

To już drugie podejście warszawskiej SKM do zakupu nowych pociągów. Pierwszy przetarg w marcu 2018 roku został rozstrzygnięty na korzyść firmy Pesa, która miała dostarczyć do Warszawy 13 nowych EZT typu Elf 2. W październiku ubiegłego roku umowa została jednak zerwana przez SKM, z powodu niedotrzymania przez producenta harmonogramu dostaw i związanego z tym ryzyka utraty dofinansowania zakupu.

Do ponownie ogłoszonego przetargu zgłosiła się jedynie firma Newag. Oferta na dostawę 21 nowych pociągów wraz z 7-letnim utrzymaniem taboru i przeszkoleniem pracowników opiewała na prawie 668 mln zł brutto, co zmieściło się w założonym kosztorysie.

15 z nowych pojazdów będzie miało długość od 85 do 95 metrów, a 6 - od 70 do 77 metrów. Zostaną wyposażone w klimatyzację, monitoring, Wi-Fi, ładowarki USB, defibrylator oraz oczywiście w kasowniki i automaty biletowe. Całe zamówienie ma zostać zrealizowane do końca listopada 2022 roku.

Komentarze   

#3 Jurajczyk Śląski 2020-02-28 14:28
Cytuję x:
W porównaniu z Pesami i tak będą jak Passat przy Maluchu.

Zależy też który Passat, może być B1, a może być nowszy. Ja bym na razie nie porównywał. Jechałem Elfem 2 kilka razy i szczerze mi się nim lepiej jako pasażerowi jechało Elfem 2 niż Impulsem 2. Przede wszystkim jako główny + jest klimatyzacja, design mi się trochę bardziej podoba w Elfach 2. Największym + Impulsa 2 względem Elfa 2 (bynajmniej na dzień dzisiejszy, za rok powinno być lepiej), jest czas oczekiwania, gdyż Impulsy 2 mogą przyjechać nawet lekko przed czasem, a Elfy 2 kilka miesięcy później. Ale czy Warszawa dobrze zrobiła, że miesiąca czy 2. nie poczekała na Elfy 2, a wolała wziąć Impulsy 2 z nowego przetargu, pożyjemy, zobaczymy.
Cytować
#2 x 2020-02-28 14:02
W porównaniu z Pesami i tak będą jak Passat przy Maluchu.
Cytować
#1 Jurajczyk Śląski 2020-02-28 13:41
Jechałem z kilka razy Impulsem 2 ŁKA, dość dobre pociągi ale czytam opinie w Internecie na ich temat i spotkałem się z opinią (co ją potwierdzam), że bardzo słabo zaplanowano siłę i kąt padania klimatyzacji. Sam nawet zachorowałem po takiej jednej podróży. Mam nadzieję, że w tych dla SKM tego problemu nie będzie.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Kliknij, aby zobaczyć

Ta strona używa plików cookies.
Pokaż mi więcej informacji na ten temat   
ROZUMIEM

Polecamy