Strona Główna

Dlaczego autobusy zimą są brudne?

b_150_150_0_00_images_8V9A3070-Edit.jpg

Kliknij na tytuł artykułu, aby przeczytać całą jego zawartość.

Co roku w okresie zimowym można zaobserwować sporo autobusów, które pokryte są grubą warstwą brudu. Dlaczego? Autobusy w zimę nie są tak samo myte, jak w okresie letnim. Związane jest to z ujemnymi temperaturami i szkodliwością pyłu wodnego, który może uszkodzić układ hamulcowy i układ otwierania drzwi.

Znajdująca się w szczelinach woda mogłaby doprowadzić do zamarznięcia drzwi. Jednocześnie myjnie autobusowe nie mają możliwości suszenia autobusów, a przewoźnicy nie są w stanie przechowywać autobusów w ogrzewanych garażach. Mycie autobusów w ujemnych temperaturach mogłoby się skończyć więc uziemieniem pojazdów następnego dnia.

Przewoźnicy mają jednak obowiązek utrzymywać w czystości elementy wyposażenia, które mają wpływ na identyfikację pojazdu, np. numery taborowe, tablice rejestracyjne, przyciski do otwierania drzwi. Obowiązek dotyczy także utrzymywania czystości we wnętrzach autobusów. Należy jednak pamiętać, że w czasie, gdy na dworze znajduje się śnieg, a autobus jest "na mieście" nawet przez 16-18 godzin, nie jest możliwe utrzymanie prawidłowego stanu czystości podłogi przez cały czas.

Komentarze   

#2 Ursus 2019-01-28 07:09
A najbardziej błyszczące autobusy to Ursusy, są tak wspaniałe, że brud trzyma się od nich z daleka.
Cytować
#1 Arriva 2019-01-27 18:47
Natomiast Arriva ma zawsze błyszczące autobusy, nawet w okresie zimowym.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Kliknij, aby zobaczyć

Ta strona używa plików cookies.
Pokaż mi więcej informacji na ten temat   
ROZUMIEM

Polecamy