Strona Główna

Nowe Mercedesy Conecto - informacje

b_150_150_0_00_images_bus_2259_520_Leszno.jpg

Kliknij na tytuł artykułu, aby przeczytać całą jego zawartość.

W zeszłym tygodniu do Warszawy zawitały dwie testowe sztuki nowych Mercedesów Conecto - jeden w wersji solowej i jeden w wersji przegubowej.

Docelowo 35 sztuk 12-metrowej wersji (numery taborowe od 4400 do 4434) trafi na zajezdnię R-4 "Stalowa", zaś 45 sztuk 18-metrowej wersji (numery taborowe od 6200 do 6244) na zajezdnię R-2 "Kleszczowa". Aktualnie będą trwały testy. Szacuje się, że debiut nówek nastąpi w drugiej połowie grudnia. 

Pojazdy wyposażone są w SIP firmy R&G oraz charakteryzują się białą czcionką wyświetlaczy. Wbrew zapowiedziom dotyczącym dostawy nowej generacji modelu, zdecydowano się na starszą wersję.

Wdrożenie do eksploatacji nowych autobusów będzie się wiązało z kasacją ostatnich Jelczy M121M oraz części MAN-ów NG313 i Solarisów Urbino 15. 

Przypomnijmy, EvoBus oraz Pekao Leasing odniosły podwójną wygraną w przetargu na dostawę 80 spalinowych autobusów, oferując lepsze parametry ekologiczne i tym samym przewyższając ofertę konsorcjum mLeasing Polska i MAN Truck & Bus, które zaoferowało niższą cenę w części przetargu dotyczącej solówek.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Kliknij, aby zobaczyć

Ta strona używa plików cookies.
Pokaż mi więcej informacji na ten temat   
ROZUMIEM

Polecamy