Strona Główna

Zmiany rozkładów tramwajowych po wakacjach

Kliknij na tytuł artykułu, aby przeczytać całą jego zawartość.

Już w najbliższy poniedziałek na wszystkich warszawskich liniach tramwajowych zmieni się rozkład jazdy - na wszystkie linie wrócą dodatki, a z nimi szczytowe wzmocnienia linii. Zakończy się również remont placu Wileńskiego, czyli na tory wróci linia 23, zlikwidowana zostanie linia zastępcza 73, a linie 4, 13, 20 i 26 wrócą z objazdów.

1 Udziałami na linii podzieli się "Mokotów" i "Żoliborz" - wszystko na wagony niskopodłogowe.
2 Niezmiennie całość obsługi zapewni zajezdnia "Żoliborz" wyłącznie Swingami - w sumie 7 całodziennych oraz 3 dodatki w dni powszednie i 6 brygad w dni wolne.
3 Jak wyżej z tymże całość obsługi zapewni "Praga" na 9 całodziennych, 3 dodatkach i 8 brygadach w dni wolne.
4 Na linii dominować będzie "Mokotów" Swingami wymieszanymi po równo ze składami 105Na z domieszką 2 brygad na Swinga z "Żoliborza" przez cały tydzień.
6 Na linię wracają solówki z R-4 - pojawią się na 4 brygadach całodziennych przez cały tydzień, a do tego "Żoliborz" w dni powszednie wystawi 3 dodatki na składy podobnie jak "Praga" na 2 dodatkach.
7 W nowym rozkładzie jazdy "Praga" wyśle w sumie 6 składów 105-ek (na 2 całkach i 4 dodatkach) oraz 5 Swingów. Poza tym "Wola" nadal będzie wystawiać 2 składy 105-ek oraz jednego Swinga.
9 Tutaj obsługą podzielą się 3 zajezdnie - "Wola", "Praga" oraz "Mokotów", znowu zniknie "Żoliborz". R-1 wyśle wozy wyłącznie na pełnej trasie, a będą to wyłącznie składy wysokopodłogowe na 1 brygadzie całodziennej przez cały tydzień i 6 dodatkach w dni powszednie. Praska zajezdnia wystawi łącznie w dni powszednie 7 brygad, 4 składy wysokopodłogowe na 3 całkach i dodatku oraz 3 Swingi na brygadach całodziennych na skróconej trasie, a w weekendy pojawią się z tego zakładu 3 Ubooty na pełnej trasie i na trasie skróconej tyle samo Swingów co w dzień powszedni. "Mokotów" będzie miała na linii największe udziały przez cały tydzień - w dzień powszedni wystawi łącznie 20 brygad - 3 całodzienne i 2 dodatki na składy oraz 12 całodziennych i 3 dodatki na Swingi. W weekendy liczba brygad będzie mniejsza o połowę i obsłużone zostaną wyłącznie Swingami.
10 Powrót wysokich składów z "Woli" i "Mokotowa" - R-1 wystawi całkę i 4 dodatki, R-3 9 całek i dodatek. Poza tym odpowiednio po 1 i 3 Swingi na całkach. W weekend poza dwoma brygadami z "Woli" same Swingi z tych samych zajezdni.
13 Obsługa z grubsza bez zmian - "Wola" wystawi 4 składy w dzień powszedni i 2 swingi w dni wolne, "Praga" mieszankę Ubootów z Jazzami.
14 Wracają dodatki, a na nich składy z "Mokotowa".
15 Na linii pozostanie wyłącznie R-3 i R-4 - "Żoliborz" symbolicznie wystawi 3 Swingi przez cały tydzień, zaś "Mokotów" 9 składów i 3 Swingi w dni powszednie oraz 6 Swingów w dni wolne.
17 Na 4 brygadach całodziennych "Żoliborz" wystawi 4 składy, poza tym nadal mieszanka Swingów z "Mokotowa" i "Żoliborza".
18 Większość obsługi w rękach "Mokotowa", który wystawi mieszankę składów i Swingów, do tego "Żoliborz" dołoży 2 Swingi przez cały tydzień.
20 Całość obsługi ponownie w rękach "Woli".
22 "Żoliborz" będzie na linii dominował ze swoimi składami pomiędzy którymi przez cały tydzień będą kręcić się dwa Swingi z "Pragi".
23 Po powrocie na linii zobaczymy "Wolę" na 7 całkach (z czego tylko 1 na Swinga) oraz dodatku, a do tego 4 Ubooty z "Pragi" (po 2 na całkach i dodatkach)
24 Totalna mieszanina brygad z R-1, R-2 i R-4 - "Wola" wystawi 3 składy na dodatki, 3 Swingi na całki, "Praga" wystawi 7 całek i 2 dodatki na 116Na, a "Żoliborz" 105-ki na 5 dodatkach i Swingi na 4 całkach.
25 W dni powszednie spotkamy głównie składy z R-2 i R-3, a w dni wolne z tych samych zajezdni odpowiednio 116N i 120Na
26 "Wola" w dni powszednie wyśle wyłącznie składy, "Praga" jeden skład na dodatek i 3 Swingi na całki, a "Żoliborz", który będzie tylko w dni powszednie, jeden skład na dodatek i kilka Swingów na całki i dodatek.
27 "Żoliborz" całkowicie znika z linii na rzecz większych udziałów "Woli".
28 W dni powszednie zobaczymy głównie składy z R-1 i R-4, a do tego kilka Ubootów z R-2. W dni wolne nadal kursować będą solówki z R-1 i Swingi z R-4.
31 Bez zmian obsługa w 100% z "Woli".
33 Na kilka dni wróci trasa na Cm. Wolski, a z nią kilka składów z "Żoliborz" w towarzystwie Swingów.
35 Na wysokie składy będą 3 całki z "Mokotowa" i 5 dodatków z "Żoliborza", poza tym reszta na Swingi.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież