Strona Główna

Pociągiem do Mszczonowa?

b_150_150_0_00_images_kolej_EN57-1785.JPG

Kliknij na tytuł artykułu, aby przeczytać całą jego zawartość.

Ostatnimi czasy pojawiają się propozycje przywrócenia kolejowego ruchu pasażerskiego do Mszczonowa. Dojazd pociągiem mógłby zwiększyć atrakcyjność turystyczną regionu, a także ułatwić codzienny dojazd do pracy.

Mowa o połączeniach do Warszawy. Niebawem zostanie sporządzona analiza, która wykaże, czy uruchomienie takich połączeń jest zasadne. Inwestycja będzie wymagała wybudowanie nowych przystanków na trasie Czachówek - Mszczonów. Uruchomienie nowych połączeń to niewątpliwie łatwiejszy dojazd do pracy dla mieszkańców gmin znajdujących się nieopodal linii kolejowej. Planuje się także uruchomienie w gminie Mszczonów dużego parku rozrywki, co oznaczałoby, że ten obiekt może przyciągnąć sporo Warszawiaków.

Warto jednak zauważyć, że stacje położone byłyby dosyć daleko od samych miast i dojście do nich wymagałoby dłuższego spaceru lub związane byłoby z koniecznością podjechania samochodem. Czy zachęci to pasażerów do skorzystania z nowego połączenia, które może być zostanie uruchomione za 5 lat?

Komentarze   

#1 michael112 2017-03-23 23:19
Zaraz? Przecież na tej trasie są od dawna przystanki, tylko nieużywane.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież