Strona Główna

Pociągiem do Mszczonowa?

b_150_150_0_00_images_kolej_EN57-1785.JPG

Kliknij na tytuł artykułu, aby przeczytać całą jego zawartość.

Ostatnimi czasy pojawiają się propozycje przywrócenia kolejowego ruchu pasażerskiego do Mszczonowa. Dojazd pociągiem mógłby zwiększyć atrakcyjność turystyczną regionu, a także ułatwić codzienny dojazd do pracy.

Mowa o połączeniach do Warszawy. Niebawem zostanie sporządzona analiza, która wykaże, czy uruchomienie takich połączeń jest zasadne. Inwestycja będzie wymagała wybudowanie nowych przystanków na trasie Czachówek - Mszczonów. Uruchomienie nowych połączeń to niewątpliwie łatwiejszy dojazd do pracy dla mieszkańców gmin znajdujących się nieopodal linii kolejowej. Planuje się także uruchomienie w gminie Mszczonów dużego parku rozrywki, co oznaczałoby, że ten obiekt może przyciągnąć sporo Warszawiaków.

Warto jednak zauważyć, że stacje położone byłyby dosyć daleko od samych miast i dojście do nich wymagałoby dłuższego spaceru lub związane byłoby z koniecznością podjechania samochodem. Czy zachęci to pasażerów do skorzystania z nowego połączenia, które może być zostanie uruchomione za 5 lat?

Komentarze   

#1 michael112 2017-03-23 23:19
Zaraz? Przecież na tej trasie są od dawna przystanki, tylko nieużywane.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Kliknij, aby zobaczyć

Ta strona używa plików cookies.
Pokaż mi więcej informacji na ten temat   
ROZUMIEM

Polecamy