Strona Główna

Zielona fala dla autobusów na Radzymińskiej

b_150_150_0_00_images_8V9A1358-Edit.jpg

Kliknij na tytuł artykułu, aby przeczytać całą jego zawartość.

Począwszy od piątku, 26 lutego, po raz pierwszy zostanie w Warszawie wdrożona tzw. "zielona fala" dla autobusów komunikacji miejskiej. Rozwiązaniem, w Warszawie znanym dotychczas jedynie z korytarzy tramwajowych, objętych zostanie 5 skrzyżowań w ciągu ulicy Radzymińskiej.

Konkretnie zmiany zostaną wprowadzone na około półtorakilometrowym odcinku ulicy między skrzyżowaniami z ulicami Gorzykowską i Tarnogórską. Znajdujące się na tym odcinku sygnalizacje świetlne (przy Gorzykowskiej, Trockiej, Rozwadowskiego, Jórskiego i Tarnogórskiej) zostaną przeprogramowane w taki sposób, aby nadać priorytet autobusom poruszającym się ciągiem ulicy Radzymińskiej, odpowiednio wydłużając czas trwania sygnału zielonego lub skracając czas trwania sygnału czerwonego. Technologia opierać będzie się na nadajnikach GPS zainstalowanych w pojazdach, z których sygnał ostatecznie trafiał będzie do sterowników zainstalowanych przy sygnalizatorach. Według szacunków Zarządu Transportu Miejskiego, czas przejazdu autobusów na ciągu ulicy Radzymińskiej ma szansę skrócić się o nawet 20% w stosunku do stanu obecnego.

Rozwiązanie funkcjonować będzie dzięki współpracy Zarządu Dróg Miejskich, w którego gestii leży ulica Radzymińska, Zarządu Transportu Miejskiego, odpowiadającego za odbiór i dalsze przesyłanie danych o lokalizacjach pojazdów oraz firmy Siemens Mobility, która wspomniane dane będzie odbierać i przesyłać do sterowników sygnalizacji świetlnych.

Komentarze   

#3 Andrzej 2021-02-27 09:27
Kolejny bezsens. Czy ktoś widział korki od wilenskiego do łodygowej? Zrobili tam bus pas nie wiadomo po co. Teraz światła. Przelot od Piotra Skargi do kościeliskiej 6 min. 20% krócej to minuta i 12 sekund. Gdzie jest sens. Ktoś musiał nieźle dostać do kieszeni. Prawie jak skrócenie czasu tramwajów na Rembielińskiej. Przystanek skasowany 2 minuty szybciej tramwaj jedzie
Cytować
#2 Matti 2021-02-26 13:30
Mogliby pomyśleć o bus pasie i takiej zielonej fali na Czerniakowskiej między Trasą Siekierkowską a ul. Solec oraz na Gagarina i Goworka. Tam są wieczne korki i obsuwy.
Cytować
#1 vistula 2021-02-26 08:13
Skoro odpowiada za to Siemens, to chyba już wiem jak to będzie działało... a raczej nie działało(ekhem, totemy, ekhem). Ale cóż, kaska do kieszeni odpowiedniej osoby wleciała.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Kliknij, aby zobaczyć

Ta strona używa plików cookies.
Pokaż mi więcej informacji na ten temat   
ROZUMIEM

Polecamy